Марк Павлович Бойко

Після 5-ти місяців архівної роботи, мої пошуки зайшли в глухий кут. На руках у мене була інформація майже про 400 чоловік, яку, за браком документів,  я ніяк не могла зв’язати між собою. Я була в відчаї, виходило, що всі мої попередні пошуки були марні. Залишалось тільки одне – йти і розпитувати рідню, можливо, хтось щось знає, як ці люди пов’язані одне з одним. І як не дивно, тут мені пощастило.  Окрім того, що  я дізналась багато нового  та цікавого про своїх близьких родичів, також виявилось, що є люди, які мають родинні дерева по лінії Бойків. Свою родословну мають:

Говоруха (Бойко) Віра Григорівна, її батько Григорій Андрійович Бойко залишив родинне дерево;

Радчук (Бойко) Ольга Іванівна – родословну склала Румієвська Марія Прокопівна;

Бойко Григорій Денисович також досліджує свій родовід.

В результаті виявилось, що всі ці родоводи і мій в тому числі, вели до одного спільного пращура – Марка Павловича Бойка.

Марк Павлович Бойко – козацького роду, народивсь в 1814 році, прожив 85р. Був 3-чі одружений, про першу дружину зовсім нічого не відомо. Друга дружина – Параска Іванівна 1820р.н., третя дружина – Євдокія Денисівна, 1825р.н. В Марка Павловича від 3-х шлюбів народилось 8 дітей: Яків 1842р.н., Микола 1845р.н., Матвій 1848р.н., Олена 1852р.н., Павло 1858р.н., Василь 1859р.н., Омелян 1863р.н., Пилип 1866р.н. прожив лише рік.

Із семи дітей, які продовжили рід Марка Павловича, у чотирьох – збереглось родинне дерево, точніше в їхніх нащадків. Як бачимо, для цього роду було дуже важливо зберегти знання про свій рід.

Від Матвія Марковича пішов рід Григорія Денисовича Бойка,  а також Білоног (Бойко) Галини Федорівни.

Мої Бойки – від Павла Марковича. А Марко Павлович Бойко приходиться прадідом моєму діду Івану Євдокимовичу Бойко. Тепер зрозуміло від кого успадкував мій дід і прадід родинний сценарій – вдівця, декілька шлюбів і т.п.

Від Василя Марковича пішов рід Радчук (Бойко) Ольги Іванівни.

Від Омеляна Марковича – рід Говорухи (Бойко) Віри Григорівни.

А між собою, Ольга Іванівна, Віра Григорівна, Григорій Денисович, моя мама Марія Іванівна, всі вони чотириюрідні брати і сестри.

З цими 4-ма гілками все більш-менш зрозуміло, найближчим часом, розповім, що знаю. А от до 3-х інших гілок, поки що багато запитань, хотілось би знайти підтвердження моїм гіпотезам. Тому, якщо серед цих фото могилок є ваші родичі, то дайте знать про себе, можете в особисті повідомлення. Якщо захочете, то з мене подарунок – ваше родинне дерево (схема)  по лінії Бойків до 1700 року.